شارژ گاز کولر گازی

این روزها استفاده از کولر گازی و اسپلیت ( یا همان کولر دوتیکه) بیش از گذشته طرفدار دارد. تهویه مطبوع هوای داخل و تنظیمات متنوع و متناسب با نیاز کاربر از جمله دلایلی است که این وسیله سرمایشی را محبوب کرده است.

کولرهای گازی هم مانند سایر دستگاه های سرمایشی دچار مشکلات متعددی می شوند. برخی از این مشکلات به دلیل کم شدن گاز کولر گازیست. ممکن است لوله ها دچار نشتی شده باشند که در اینصورت لازم است محل نشتی مشخص شود و بسته شود. بعد از رفع نشتی بایستی گاز کولر مجددا شارژ شود. بطور کلی مشکلاتی که ممکن است به دلیل کاهش گاز کولر بوجود آمده باشند، عبارتند از:

افزایش دمای باد خروجی کولر

افت جریان باد کولر گازی

کم شدن راندمان دستگاه

یخ زدگی لوله های کندانسور

برفک یا یخ زدگی در فین های اواپراتور کولر

 

نحوه شارژ گاز کولر گازی

سه روش شارژ گاز کولر گازی عبارتند از:

·         شارژ گاز وزنی

·         سنجش آمپر کولر

·         شارژ گاز با جدول دمایی

تعمیرکار کولر گازی با توجه به شرایط تجهیزات و بسته به مهارتی که دارد، بهترین و مناسبترین روش را برای شارژ گاز کولر گازی شما انتخاب می کند. در ادامه بصورت مختصر مراحل انجام کار را شرح خواهیم داد.

1-      در مرحله اول لازم است تا کپسول گاز مبرد را جایگزین کمپرسور یدکی و پمپ وکیوم کنیم.

2-      در حالتی که شیر آبی و قرمز بسته است، شیر کپسول مبرد را باز می کنیم.

3-      با باز کردن آهسته شیر قرمز، اجازه می دهیم تا هوای موجود در بین کپسول تا شیلنگ گیج خارج شود.

4-      در این مرحله شیر قرمز را می بندیم و شیر آبی را باز می کنیم. (عقربه گیج سریعا بالا خواهد رفت)

5-      تا پایان این مرحله (ورود گاز به سیکل) شیر آبی را بصورت مداوم باز و بسته می کنیم تا مستهلک نشود.

6-      حال لازم است تا با تنظیم درجه ترموستات، آمپر کمپرسور و آمپر متر انبری، میزان سرمای تولید شده در اواپراتور به حد مطلوب برسد. (حد معمول فشار مبرد کولر گازی در فصل تابستان حدودا 70 پی سی آی است)

7-      حالا پس از بستن شیر آبی، لوله کمپرسور را با انبر کورکن پرس می کنیم. (جوشکاری لوله برای جلوگیری از خروج گاز مبرد الزامی است)

 

شارژ گاز کولر

 

 

خدمات آنلاین شارژ کولر گازی را چگونه دریافت کنم؟

اگر برای شارژ گاز کولر گازی کمک نیاز دارید اما نمی دانید چطور یک سرویسکار یا تعمیرکار کولر گازی خوب و باتجربه پیدا کنید، برایتان یک پیشنهاد آسان و راه گشا داریم. شاید شما هم مثل بسیاری از مردم تمایل داشته باشید که با فشردن چند دکمه لپ تاپ یا لمس تلفن همراهتان، هر مشکلی در خانه یا محل کارتان را حل کنید. این راه آنچنان که بنظر میرسد غیرممکن نیست.

این روزها بازارهای خدمات آنلاین برای همین منظور طراحی شده اند. یکی از بهترین های این حوزه "خدمت از ما" است. شما می توانید با ثبت سفارش در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" به رایگان برای شارژ گاز کولر گازی قیمت پیشنهادی از 5 متخصص را دریافت کنید.

 

هزینه شارژ گاز انواع کولر گازی

عوامل متعددی در محاسبه قیمت شارژ گاز کولر تاثیرگذار هستند. نوع گاز، ظرفیت خنک کنندگی کولر، مدل کولر گازی، میزان افت فشار گاز و هزینه ایاب و ذهاب سرویسکار اصلی ترین موارد موثر بر هزینه شارژ کولر هستند.

در ادامه هزینه شارژ گاز فریون آر22 را برای چندین مورد براساس نرخ مصوب اتحادیه در سال جاری بیان خواهیم کرد:

·         کولر گازی 7000  تا 12000 مبلغ 150 هزار تومان

·         کولر گازی 18000 مبلغ 220 هزار تومان

·         کولر گازی 24000 مبلغ 270 هزار تومان

·         کولر گازی 30000  تا 36000 مبلغ 300 تا 370 هزار تومان

·         کولر گازی ایستاده سه فاز 350 هزار تومان تا 450 هزار تومان

توجه کنید که این مبالغ بدون هزینه رفت و آمد سرویسکار و برای حالتی است که سنجه فشار گاز در ابتدا صفر پی سی آی باشد. این قیمت ها برای گاز آر410 بیشتر خواهد بود. علاوه بر اینها اگر لوله ها و اتصالات نشتی داشته باشند، هزینه رفع نشتی هم به کل مبلغ اضافه خواهد شد.