بهترین راه برای رهایی از حشرات مزاحم، نصب توری درب و پنجره است. علاوه بر این کاربرد اصلی، تورهای درب و پنجره مانع ورود گرد و غبار به فضای داخلی ساختمان نیز هستند.

مسلماً جلوگیری از ورود حشرات با توری پنجره چسبی به داخل منزل خیلی راحتتر و بهتر از از بین بردن آن ها با روش های سمپاشی و استفاده از سموم است. مخصوصا که قیمت توری پنجره در مقایسه با هزینه خرید سم و ابزار سمپاشی بسیار کمتر است.

 

انواع توری پنجره

براساس نوع پنجره و محل قرارگیری آن و همینطور مدل درب، توری مناسب قابل نصب بر روی آن ها نیز متفاوت است. در ادامه به کاربرد انواع آن اشاره خواهیم کرد.

انواع توری پنجره از نظر مدل باز و بسته شدن عبارتند از:

·         توری پلیسه ای

·         توری آهنربایی (مگنتیک)

·         توری رولینگ

·         توری ریلی

·         توری لولایی

·         توری ثابت

·         توری پنجره چسبی

 

انواع توری براساس جنس عبارتند از:

·         توری UPVC

·         توری خورشیدی

·         توری آلومینیومی

·         توری گالوانیزه

·         توری پنجره امنیتی

توری درب و پنجره UPVC از الیاف فایبرگلاس تولید می شوند. این نوع از توری ها ضد گرد و غبار هستند، مقاومت بالایی در برابر تابش مستقیم نور آفتاب دارند اما مانع عبور نور نیستند.

توری پنجره خورشیدی، همانطور که از اسمش پیداست، مانع تابش نور شدید خورشید است و از ورود گرما به محیط داخل نیز جلوگیری می کند. این توری ها تا 90 درصد از گرمای آفتاب را در خود نگه می داند و برای کشورها و مناطق آفتاب گیر بسیار کاربردی هستند.

توری های آلومینیومی کمی قدیمی هستند و به دلیل اینکه از جنس الومینیوم هستند با گذشت زمان تغییر رنگ داده و تمییز کردنشان هم سخت است. این توری ها مانع ورود نور می شوند و مناظر پشت آن ها به خوبی دیده نخواهند شد.

توری گالوانیزه بسیار با دوام و محکم است و برای مکانهایی که دما شدید و ناگهانی تغییر می کند بسیار مناسب است. توری گالوانیزه در برابر زنگ زدگی و تغییر رنگ مقاوم است.

توری های امنیتی، از تمام دیگر جنس های توری مقاوم تر هستند. این جنس از توری روی قابی از جنس فولاد یا آلومینیوم ضخیم نصب می شود و در برابر ضربه های شدید هیچ آسیبی نمیبیند. معمولا برای مناطقی که احتمال بروز طوفان زیاد است، استفاده می شود.

به شما پیشنهاد می کنیم که به دنبال خرید و نصب توری پنجره ارزان نباشید، اما اگر از قیمت توری و هزینه ساخت و نصب آن اطلاع ندارید، می توانید یک ثبت سفارش رایگان انجام دهید و از چندین نصاب توری درب و پنجره قیمت بگیرید.